Türkiye’nin Ünlü Diyetisyenleri

Türkiye'nin Ünlü Diyetisyenleri
19 Temmuz 2021 0 Comments

Diyetisyen dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak televizyonlarda sabah programlarında çıkan ünlü diyetisyenler geliyor. Doksanlı yıllardan bu yana birçok diyetisyen bu programlar sayesinde ünlerine ün kattı. Türkiye’nin ünlü diyetisyenleri olarak tarihte yerlerini aldılar. Diyet konusu ile alakası olsun ya da olmasın herkes onları isimleri öğrendi. Onlar ayrıca ünlülerin de diyetisyenleri olarak biliniyor. 

Türkiye'nin Ünlü Diyetisyenleri

İşte Ünlülerin Diyetisyenleri – 5 Ünlü Diyetisyen

Türkiye’nin ünlü diyetisyenleri için 5 kişilik bir liste yapıp sizlere tanıtmaya başlayalım;

1-Taylan Kümeli

Türkiye’nin ünlü diyetisyenleri denildiği zaman akıllara ilk gelen isimlerden biri Taylan Kümeli. Hatta belki de televizyon programlarında yer alan en eski diyetisyenlerden bir tanesi. Meslek hayatı boyunca birçok hastane ve kurumda görev almıştır. 1999 yılından itibaren de kendi sağlık merkezini kurarak hizmet vermeye başlamıştır. Sentez Diyeti adında bir diyet programı ve bu programa dair bir kitabı da bulunmaktadır.

2-Canan Karatay

Listenin en sansasyonel isimlerinden biri ile karşı karşıyayız. Özellikle son 10 yılda verdiği sıra dışı cevaplar ile Türkiye’nin ünlü diyetisyenleri arasında yerini aldı. Ancak kendisi bu listede yer alan en eski ve en tecrübeli diyetisyen olabilir. Sağlıklı beslenme ve kilo verme konularıyla ilgili kitapları vardır. Ancak ününü aynı zamanda Karatay Diyeti isimli kitabına da borçludur. Özellikle ekmek yemeyin sözü ile uzun yıllardır herkesin aklında yer etmiştir.

3-Ender Saraç

Ünlülerin diyetisyeni Ender Saraç cümlesini çok sık duymuşuzdur. Bu unvan ile birlikte televizyon programlarında sıkça yer almıştır. Hatta Türkiye’de televizyon programlarına en çok çıkan diyetisyen bile olabilir. Evli ve 3 çocuklu Ender Saraç’ın birçok kitabı da bulunmaktadır.

4-Gürkan Kubilay

Özellikle Obezite tedavisi konusu ile sıkça televizyon programlarına çıkmıştır. Aslında hala da çıkmaya devam etmektedir. Türkiye’nin ünlü diyetisyenleri içerisindeki en göz önündeki diyetisyenlerden biridir. Kendisi de yine ünlülere verdiği kilo kaybetme hizmetleri ile bilinir.

5-Gönül Ateşsaçan

Türkiye’nin ünlü diyetisyenleri arasında vegan beslenme taraftarı olan tek diyetisyendir. Bunun yanı sıra 4 boyutlu güzellik şeklinde bir kavram da ortaya çıkarmıştır. Buna düşünceye göre güzellik ruh, zihin, fizik ve duyguların dengeli olması ile ortaya çıkar. Ayrıca Aristo Diyeti kitabının da yazarıdır.

Ünlü Diyet Resim Galerisi

Ünlü Diyet Resim Galerisi