Instagram’ın En Popüler 10 Diyetisyeni

Instagram’ın En Popüler 10 Diyetisyeni
19 Temmuz 2021 0 Comments

Sizin de fark etmiş olacağınız gibi teknolojik gelişmeler diyet sektörünü de oldukça derinden etkiledi. Yani diyet konusunda her türlü bilgiyi artık sanal ortamda bulabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra birçok farklı diyetisyene de erişme imkânınız olabiliyor. Ayrıca çeşitli sosyal medya organlarında da ünlü ve tecrübeli diyetisyenler yer alıyor. Bu diyetisyenler sosyal medya hesaplarında ücret talep etmeden tavsiyeler veriyor. Hatta uzmanı oldukları konular ile alakalı birçok tavsiye de veriyorlar. Ayrıca aranızda bu hesapların kimlere ait olduğunu bilmek isteyenler olabilir. Instagram’ın en popüler 10 diyetisyeni listesini sizin için derledik;

Instagram’ın En Popüler 10 Diyetisyeni

1-Banu Kazanç

24 bine yakın Instagram takipçisi bulunan Banu KazançInstagram’ın en popüler 10 diyetisyeni arasında yerini alıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı unvanına sahiptir. Çünkü Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünün 1996 yılı mezunlarındandır.

2-Berrin Yiğit

Instagram’ın en popüler 10 diyetisyeni içindeki birçok diyetisyen gibi Berrin Yiğit de Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu. Bunun yanı sıra, Instagram hesabında da 265 bin takipçisi var.

3-Cenk Özyılmaz

Bu seferki diyetisyenimiz Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu. 2011 yılında mezun olan Cenk Özyılmaz’ın 42 bine yakın takipçisi var.

4-Dilara Koçak

446 bin takipçiye sahip Koçak da Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü çıkışlıdır. Mesleği ile alakalı 3 de kitabı bulunmaktadır. Dilara Koçak ulaşmak isteyenler tıklayabilir.

5-Emre Uzun

Yine Ankara’dan ama bu sefer Gazi Üniversitesi mezunu bir diyetisyen ile karşı karşıyayız. Listedeki en yeni diyetisyenlerden biri. Ancak 47 bin kadar da takipçisi bulunuyor.

6-Merve Tığlı Çınar

Instagram’ın en popüler 10 diyetisyeni listesi bundan sonra Hacettepe mezunları ile devam ediyor. Merve Tığlı Çınar’ın 74 bin takipçisi bulunuyor.

7-Özlem Sert Aydın

Hacettepe’nin yanı sıra ODTÜ Gıda Teknolojisi bölümünden de mezun. Ancak 14 bin Instagram takipçisi bulunuyor.

8-Selahattin Dönmez

256 bin takipçili Selahattin Dönmez, birçok farklı kurumda da diyetisyen olarak çalışmış ve çalışmaya da devam etmekte.

9-Şenol YILDIZ

Instagram’ın en popüler 10 diyetisyeni sıralamasının Ankara’dan ama Hacettepe’den olmayan bir başka diyetisyeni. Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunudur. Ayrıca Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde de yüksek lisans yapmıştır. 18 bin takipçisi bulunur.

10-Taylan Kümeli

Taylan Kümeli, Instagram’ın en popüler 10 diyetisyeni listesinin en popüler ve en tecrübeli ismi olarak karşımıza çıkıyor. Kendisi de Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından da hiç vakit kaybetmeden çalışmalarına başlamıştır. 1999 yılından itibaren de Beslenme Danışmanlık Merkezi’ni kurarak mesleğini sürdürmektedir. 30 yılı aşkın meslek hayatına 5 de kitap sığdırmayı başarmıştır. Instagram hesabında da 462 bin takipçisi bulunmaktadır. Türkiye’nin Ünlü Diyetisyenleri arasında da yerini almıştır.

Ünlü Diyet Resim Galerisi